Samochód czy samolot? – idealny prezent dla chłopca

Zbliża się wyjątkowy dzień dla Twojego dziecka? Urodziny, święta Bożego Narodzenia lub jeszcze inna okazja? Zapewne zastanawiasz się, jaki prezent sprawdzi się najlepiej u Twojej pociechy. Dobrze więc, że tutaj jesteś!

Musisz wiedzieć, że zabawki są ważnym elementem rozwoju każdego dziecka. Rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, kreatywność, uczą logicznego myślenia i samodzielności. Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka nie powinien być pochopny. Warto też wiedzieć, że im więcej dziecko ma zabawek, tym gorzej. Dlaczego? Pociecha mając zbyt duży wybór może być niezdecydowana, a ostatecznie prawdopodobnie i tak wybierze swoje ulubione, a o reszcie zapomni, co będzie oznaczało dla rodziców wydanie pieniędzy na marne. Oczywiście, zabawek nie powinno być też zbyt mało, ponieważ zarówno dziecko, jak i osoba dorosła – nudzi się pewnymi rzeczami. Dla dorosłego człowieka nowy telewizor będzie frajdą tylko przez chwilę, tak samo jak na przykład jeden samochodzik dla małego chłopca. Nie można zapominać o tym, że wybierając zabawkę – powinna ona nieść korzyści dla rozwoju pociechy, a nie tylko zabawę.

Czym jest zabawka dla chłopca?

Warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach odchodzi się od tego, że dziewczynki bawią się lalkami, a chłopcy żołnierzykami etc. Jest to powód o swoim podłożu nawet nie światopoglądowym, ale logicznym. Jeżeli chłopiec dobrze się czuje podczas zabawy lalkami – niech bawi się lalkami. To samo tyczy się małych dziewczynek, które zamiast pchania różowego wózka wolą odgrywać różne sceny batalistyczne. Każde dziecko powinno mieć możliwość takiej zabawy, która przynosi największą satysfakcję. Mimo tego nadal przyjęta jest zasada, że chłopcy wolą samochody i samoloty – co nie jest mylnym stwierdzeniem. Co więc kupić chłopcu?

Pomysły na prezent dla chłopca

Trzeba wiedzieć, że w pierwszych miesiącach życia nie ma zbyt dużego pola manewru względem zabawek, jakimi dziecko może się bawić. Powinny to być najczęściej różnego rodzaju maskotki, zabawki odgrywające melodie, karuzele nad łóżeczko itd. Dzięki temu pociecha będzie się dobrze rozwijała. Kiedy będzie raczkować i używać kciuka, umysł jest również bardziej rozwinięty, dlatego wybierając prezent można skusić się na ciekawsze propozycje. Dobrze sprawdzi się na przykład chodzik w postaci autka lub duże klocki, które będą od dziecka wymagały sprawności manualnej oraz kreatywności.

Kilkuletni chłopiec już wie, czym lubi bawić się bardziej, jednak nie można zaprzeczyć, że zabawkowe samochody lub samoloty to strzał w dziesiątkę. Odpowiednia zabawka będzie niezwykle rozwijała wyobraźnię dziecka, a w przypadku samochodu Twoja pociecha poczuje się niczym zawodowy kierowca rajdowy!

Istnieje wiele zabawkowych samochodów, jednak wybór często jest uwarunkowany wiekiem danego dziecka. Młodszy chłopiec bardziej wykorzysta zwyczajne repliki różnych aut, jednak w przypadku starszego malca – samochody sterowane będą spełnieniem marzeń! Nie tylko z tego powodu, że dane dziecko lubi samochody. Bezprzewodowe sterowanie samochodzikiem jest zwyczajnie niesamowitą frajdą i daje dużo większą satysfakcję, niż poruszanie zabawką za pomocą własnych rąk.

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla chłopca jest zakup zabawki latającej. Można śmiało założyć, że to nawet lepszy pomysł, niż zdalnie sterowany samochód. Warto jednak cały czas pamiętać o tym, że zabawkowy samolot prędzej się zepsuje, niż samochodzik, dlatego poleca się kupienie takiej zabawki dziecku, które jest już nieco starsze. Dobrym rozwiązaniem tej kwestii jest dron dla dziecka. Dlaczego? Producenci tych niewielkich urządzeń zdają sobie sprawę z tego, że sterowanie może być trudne, a więc prędzej czy później ów dron spadnie na ziemię. Z tego względu drony posiadają wiele zabezpieczeń, dzięki którym będą bezawaryjnie działały przez długi czas.

Pamiętaj, że szukając pomysłu na prezent dla chłopca powinno się kierować głównie tym, co dane dziecko lubi robić. Dobrym pomysłem może być zakup klocków, ponieważ większość dzieci je uwielbia.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *