Zbliża się lato – czas na zabawki ogrodowe

Twoje pociechy lubią spędzać czas na zewnątrz? Chcesz zaopatrzyć je w odpowiednie zabawki ogrodowe? Zastanawiasz się, jakie produkty sprawdzą się najlepiej? Dowiesz się tego czytając dalej!

Musisz wiedzieć, że zabawa na świeżym powietrzu jest bardzo korzystna dla dzieci. Kiedyś, oczywistym widokiem było oglądanie maluchów biegających po osiedlach, ogrodach, parkach. Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej najmłodszych spędza czas przed ekranami komputerów i telewizorów, grając na konsolach i oglądając bajki. Co gorsza dzieci, które wolą zabawę na dworze nie mają wielu towarzyszy do zabawy. Nie można zapominać też o tak ważnych kwestiach, jak uzupełnianie niedoborów witaminy D przebywając na świeżym powietrzu. Co więcej, przebywając na dworze istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że dziecko będzie narażone na alergie, zwiększa się także ich odporność na infekcje.

Jakie zabawki ogrodowe sprawdzą się najlepiej?

Świetnym pomysłem może się okazać zakup piaskownicy! Ten model zabawy znany jest już od wieków i nadal nie wyszedł z mody. Warto wiedzieć, że zabawa w piaskownicy nie tylko przynosi frajdę dziecku, ale rozwija też jego kreatywność! Za pomocą odpowiednich narzędzi oraz wiaderek Twoja pociecha będzie mogła uciec w świat wyobraźni i stworzyć niesamowite budowle! Co więcej, to również świetna okazja dla rodzica, żeby bawić się wspólnie ze swoim dzieckiem!

Innym ciekawym rozwiązaniem będzie zakup huśtawki. Warto pamiętać, że zależnie od wieku dziecka powinno się wybierać różne siedziska. Dla najmłodszych, dobrym pomysłem będzie zakup specjalnego siodełka z zapięciami, dzięki czemu Twoja pociecha nie wypadnie z siedziska podczas tego, jak mama lub tata będą ją huśtać. Dla starszego dziecka natomiast wystarczy zwyczajna płaska deska lub opona, a obecność rodzica również nie będzie konieczna, ponieważ malec w końcu nauczy się, jak samodzielnie się rozhuśtać.

Nie można też zapominać o zabawkach, które wymagają od dzieci dużo ruchu. Mowa tutaj na przykład o rowerku. Kiedy dziecko jest mniejsze, należy zaopatrzyć się w trójkołowy rowerek, jednak starszemu maluchowi dwa koła powinny w zupełności wystarczyć. Dzięki temu dziecko będzie się świetnie bawić, a przy tym dotleni swój mózg. Podobnie jest w przypadku różnego rodzaju rolek, czy hulajnóg. Warto jednak pamiętać, że rodzic powinien kupić dziecku również ochraniacze, ponieważ sama nauka oraz późniejsze korzystanie z takich zabawek często może się wiązać z upadkami.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *